LG TV - No Signal pomoc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bohis 23. 9. 2017 00:14

Zdravim,

Mam uz asi 6 rokov LG 42LD750 TV. Oddnes nefunguje ani jeden HDMI port, ci tam je zapojeny xtreamer, orange tv, PC a je jedno aký HDMI kábel.Prehrávanie cez USB funguje. Na internete som čítal, že je to niečo s materskou doskou a že riešením je materskú dosku dať na 10 min do trúby( na rôznych stránkach ľudia píšu že to fungovalo) prípadne je pofénovať. Neviete mi niekto niečo poradiť ešte ? Prípadne poradiť nejakú lacnú, kvalitnú TV uhlopriečka 42-49, full HD stačí, cena 300-500€. Pozerám na to len filmy a seriály cez xtreamer.
bohis
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2017 05:09

Skusal si ho resetovat, pripadne vytiahnut zo siete na par minut? Pokial to nepomoze tak jedine servis alebo novy TV.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohis 23. 9. 2017 09:34

Skúšal som vytiahnuť z elektriny na 8 hodín aj obnovu výrobných nastavení a nepomohlo.
bohis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2017 09:40

Vytáhnout základní desku a upéct je řešení, které se využívá u grafických karet a občas třeba i u základní desek. Jenže je třeba vše nejdříve zkontrolovat. Vědět, že je problém skutečně na základní desce, a to s nejvyšší pravděpodobností v nějakém špatném spoji, kterému by zapečení mohlo pomoct (ono taky může desku definitivně umrtvit).

Tudíž - moje rada je v tomto případě - raději zkusit servis a počítat spíše s nákupem nové TV. Výběr můžeš konzultovat zde, na našem fóru.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohis 23. 9. 2017 10:00

A akú by ste mi odporučili ?
bohis
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2017 10:06

Tak to bych asi zatím neřešil, ne? Nevíš co bude s původní.

Pokud chceš od kluků radu, musíš napsat požadavky, cenu, pozorovací vzdálenost atp. Jestli dlouhodobě používáš LG, asi Ti IPS panel a jejich styl menu a ovládání bude nejbližší, tudíž by TV od stejného výrobce nemusela vadit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohis 23. 9. 2017 10:18

No asi viem, nebudem určite platiť nejakú väčšiu sumu za opravu...Hladám niečo v uhlopriečke 42-49, Full HD v cene 300-500€. Môže byť aj LG. Nepotrebujem tam žiadne "Smart" vychytávky..
bohis
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 23. 9. 2017 11:25

Tak v 49" mě jako nejlepší napadá Philips 49PFS5301.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2017 15:37

Do Philipsu bych ho nehnal :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2017 15:44

A to uz preco?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2017 15:49

No, předpokládám, že je zvyklý - dlouhodobě zvyklý - na ovládání LG. S tím, že LG má poměrně stabilní FW. To se bohužel ne vždy dá říct o Philipsu. Ať má/nemá Android. Určitě to bude chtít, ovládání si odzkoušet někde ve kšeftu.

O obraze atp. nepíšu. Jde o komfort, ovládání, stabilitu prostředí a zvyk.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bohis 23. 9. 2017 16:06

Ovladanie ma moc netrapi..ide mi hlavne o kvalitu(aby vydrzal aspon ako to LG), obraz a cenu. Zvuk bude zrejme zly na kazdom tenkom tv..
bohis
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 9. 2017 18:28

Neandroidi Philips je blbuvzdorny. Nemyslim si ze to bude nejaky problem. Podla tejto logiky by sme mali kazdemu odporucit znacku aku mal. Tak ten argument celkom nechapem. Zvlast od teba.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 9. 2017 18:48

Ne, to není argument a jednoznačné doporučení. Spíše nevím, zda doporučit Philips, který je znám občasným kousáním prostředí i u televizorů bez OS. A internetové diskuze to potvrzují. Jasně - kousnout se může kde co. Ale přeci jen si přiznejme, že jsou výrobky, které k tomu mají blíž. O blbuvzdornost ani tak nejde. Nevím, jak moc pokročilým uživatelem je tazatel. Spíše jde o významnější odlišnost prostředí.

Jestliže neočekává nic moc ze SMART prostředí a televizor více-méně používá na sledování jen a pouze televizního vysílání, zřejmě bych raději doporučil něco od Panasonicu. Samozřejmě ne ke slepému výběru, ale pro nakoukání v prodejně.

Z druhé strany - skutečně mu Philips (Panasonic určitě ne) nabídne kupříkladu tak širokou podporu v přehrávaných formátech u interního přehrávače? Pokud ho používá (?)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 23. 9. 2017 19:15

Máme doma Philips 4508, který svižný ani stabilní není, ale známí mají ještě nižší model že stejného roku, jehož prostředí je bezproblémové.
Co se týče Panasonicu, já si úplně nemyslím, že by prostředí dnešní TV muselo vypadat jak ze začátku století. Tady má Philips navrch.
Mě ta podpora formátů u Philipsu vyhovuje, má i možnost nastavit kódování u titulků. Třeba domácí kino Sony, co doma máme, toho tolik nepřechroustá.
Jako OK, kdyby bylo v podobné ceně něco srovnatelného, tak může zkusit hrát na jistotu, ale já jsem nic takového nenašel (mohl jsem přehlédnout, neříkám). Ale jít proti dobré koupi jen kvůli docela abstraktnímu strachu…
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků