Spotřeba dat při navigaci

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Lindros 19. 5. 2016 12:57

Má někdo z vás přehled, kolik dat asi tak spotřebuje on line navigace, jedno jaká, např. Waze, nebo Google mapy při cestě dlouhé třeba 200 km? Mohl by mi někdo odpovědět či vysvětlit tuto problematiku?
Lindros
Junior

Odeslat příspěvekod Dostalekj 19. 5. 2016 19:17

On line navigace si moc ne vezmou. Používám častěji waze a na 200km bych to tipnul do 10mega. Google mapy budou mít o něco větší spotřebu.
Dostalekj
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 18. 6. 2016 21:24

Pouzivam mobilcz. Rychlost 32 kbit.

Waze na ios ma takovou nepeknou vlastnost od jiste doby (drive to myslim nedelalo), ze po updatu verze waze (to se deje automaticky na wifi, mam to tak nastavene) si pak vzdycky v terenu zacne pri prvnim spusteni tahat znova hlasove pokyny a vzdycky pri novych trasach tahat nove mapy...

To je na prasky, na 32 kbit netu... Takze zakazu automaticke aktualizace a pak waze bezi v pohode i na takto pomalem netu... Takze jsem nikdy nemel potrebu resit objem dat, az na tyhle "aktualizace"... Ale ani ty jsem jeste nikdy nestacil zmerit objem dat, ackoliv iOS umi celkem pekne merit objemy mobilnich dat vs. jednotlive applikace...

Jasne, predejit se tomu da snadno, ze si spustim navigaci jeste doma na wifi a ne az v aute za jizdy 2 kliky do Widgetu v Oznamovacim centru.
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 18. 6. 2016 23:03

waze: ted jsem z databáze waze vytáhnul kolik jsem s ním najezdil a z mobilu spotřeboval dat a vyšlo mi 10 MB na 100 km. ale nikdy jsem neměl potřebu po tom pátrat.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lindros 24. 6. 2016 15:02

Já jsem se ptal proto, zda se spotřeba nepochybuje v několika GB. Tahle je to v poho. A co v zahraničí, používáte waze i přes data v roamingu?
Lindros
Junior

Odeslat příspěvekod dali007 24. 6. 2016 15:36

Koukam do WM na spotrebu dat Waze za poslednich 30 dnu, najel jsem s nim cca 2500km a spotreba 39,8MB, takze celkem nic...
dali007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petyo 24. 6. 2016 15:44

Já nevím kolik to je, ale vzhledem k tomu, že ty navigace bez problému fungují i na pomalé poFUPové rychlosti tak to fakt moc nebude. Ale v zahraničí bych se toho spíš vyvaroval.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod Lindros 25. 6. 2016 07:27

No právě o to jde,aby to nebyl majlant za používání dat u waze v roamingu u O2.
Lindros
Junior

Odeslat příspěvekod Katikakus 25. 6. 2016 09:34

Tak to zalezi nejvic na tom, jaky konkretni datovy tarif mas. Mesicne najezdim s Waze cca 1000 km, spotreba dat na Androidu je cca 60-70MB, takze to neresim ani v zahranici.
Katikakus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petyo 25. 6. 2016 11:26

Nastaveni - prenesena data, muzes zjistit kolik ktera aplikace spotrebuje dat. Kdyz budes tri dny jezdit s waze tak si obrazek udelas. Pokud to budes mit zapnute i v zahranici tak bych si nainstaloval Operu max a omezil ostatni aplikace.
petyo
Junior

Odeslat příspěvekod xanderovitch_1 30. 7. 2016 11:41

Waze 80MB na 1000km a kdyz nemate offline area stazeny u Google Maps, tak je to pekna darda :-) Takze si radeji stahnete Sygica nebo tak neco
xanderovitch_1
Junior

Odeslat příspěvekod polda 30. 7. 2016 12:45

Mikulov _ Trogir Waze 46MB
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 30. 7. 2016 15:22

Je to jak kdy, neda se to presne spocitat, nekdy je to jak pise polda, nekdy cr-croatia treba 80 mb. Ape dejme tomu, na 1000 km si vic jak 100mb urcite nevezme.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Fido 8. 1. 2017 12:29

Jak kde. Mimo města je to pár MB ale při ježdění převážně po městech i několik GB.
Cca 6000 km po městě si vzalo 7 GB.
Fido
Junior

Odeslat příspěvekod lebka75 8. 1. 2017 12:59

Používám MapFactor, který je offline a nemám s daty problém, navíc má časté aktualizace je v češtině a vždy mě to všude dovedlo
lebka75
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků