Držák do auta

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod flash 14. 3. 2009 17:16

Ahoj,
jaký je váš názor na levné univerzální držáky mobilů do auta? Jedná se mi o něj kvůli navigaci, takže ideálně držák na čelní sklo. Tím levné myslím v ceně okolo 200,- až 300,- Kč.
Má to smysl nebo to jsou krámy, co se po chvíli jízdy rozpadnou a navigaci budu hledat někde u pedálů?

A druhá věc - samotné uchycení na sklo. Díval jsem se třeba na tento: http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1154 a vypadá to, že se na sklo přilepí nějaké samolepící kolečko a teprve na něj se přicucne přísavka držáku. Takže kolečko je v autě napevno a držák se dá sundávat, je to tak? Jak je to potom, když chci držák přendávat mezi dvěma auty? Nelze?

Díky
flash
Junior

Odeslat příspěvekod audis 15. 3. 2009 01:16

levné sou levné. mohou sloužit, al ejen nenáročným uživatelům.

dražší, zpravidla značkové, mohou být i "aktivní". to znameníá, že zasunutím přístroje do držáku dojde i ke spojení napájecích kabelů. a není třeba tak dělat další hmat a nasazovat kabel to telefonu.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zdeněk L. 15. 3. 2009 09:12

Lepící kolečko se používá k přichycení držáku na palubku - kolečko je na palubovce napevno. Na samotné sklo přichytíš držák pouze přísavkou.

Šetřit se v tomto případě moc nevyplatí. Pár držáků už mi rukama prošlo, některé z nich putovaly do koše, protože přísavka na skle prostě nedržela. Pozor v letních měsících, po vyhřátí interiéru a skla přísavky na skle nedrží (guma - přísavka ve vysokých teplotách pracuje).

Sám to mám vyřešeno následovně: Kolečko na palubce a na kolečku držák. Oba "spoje" jsem ještě zajistil kapkou vteřinového lepidla (trošku se bojím, jak vypadá palubka pod kolečkem, ale co se dá dělat). Už víc jak rok drží.
Zdeněk L.
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flash 15. 3. 2009 11:18

Díky za objasnění toho kolečka. Myslím, že jsem velmi nenáročný uživatel, s navigací jezdím tak jednou týdně, takže stačí, když ten držák bude schopný viset na svém místě aspoň 5 hodin v kuse, víc od něj nepotřebuju.

Dostal jsem od uživatele Ardeth tip na tento: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512007Q0DP00092C. Není ani tak levný jako ta čína, na kterou jsem dával odkaz v prvním příspěvku a ani tak drahý jako originál příslušenství, tak to snad bude aspoň trochu fungovat...
flash
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 15. 3. 2009 13:09

Osobně mám 3 univerzální držáky a není jim co vytknout. Jeden je přímo nalepen na palubce, zbylý dva jsou v mřížce ventilace.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jannnn 15. 3. 2009 14:08

Ten z toho odkazu jsem měl, teda nebyl to hama, ale vypadal 101% stejně i stejně stál (tzn předpokládám, že se vyrábí ve stejný fabrice, jen jednou se na to da logo Hama) a jestli vydržel tak 1000km a pak jednou při nandavání na sklo to udělalo lup. A urvala se to v místě, kde se spojuje vlastní přísavka s plastovou částí, ktrá ji "vtáhne" dovnitř, aby se vytořil podtlak. Takže na vyhození.
jannnn
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MajkyYYY 16. 7. 2014 13:47

Osobne vyuzivam tento drzak a zatim slouzi paradne http://www.powerguy.cz/bezdratovy-drzak ... on-do-auta. Sice neni nejlevnejsi, ale ta kvalita to maximalne vynahrazuje, takze se nemusite bat o vyhozeny prachy :-D
MajkyYYY
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků