O2 Fiber - změna podmínek

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod rkosa 26. 10. 2017 09:42

Patřím mezi těch pár "šťastlivců", kteří mají do domu zavedenu optiku od O2 (služba O2 Fiber TV / Internet), smlouvu mám uzařenou se závazkem na 1 rok do března 2018. Kvůli novele zákona, která mj. zakazuje autoprolongaci smluv (resp. vyžaduje aktivní souhlas spotřebitele s prodloužením), změnilo O2 podmínky u O2 Fiber a to tím způsobem, že dává stávajícím zákazníkům do 30.11.2017 na "výběr" a rozeslalo mail s následující nabídkou:

a) uvázat se na 2 roky se stávající cenou (450Kč měsíčně za 50/5Mbit)
b) přejít na smlouvu bez závazku s vyšší cenou (700Kč měsíčně za 50/5Mbit)
c) odejít bez sankce k 30.11.2017

Celé znění mailu:
Dobrý den,
nabídku O2 Internetového připojení jsme přizpůsobili technologickým trendům tak, abyste mohli využívat co největšího množství vylepšení opravdu naplno. K tomu ale bude zapotřebí i úprava Vašeho současného tarifu O2 Internet L.
Připravili jsme pro Vás novou sadu HD tarifů schopných např. přehrávat video z internetu ve vysokém rozlišení. Filmy a klipy teď budete moci sledovat on-line bez zpomalování a „sekání“ záznamu. O Vaši linku bude navíc nově pečovat „O2 Virtuální technik“. Díky němu bude Vaše připojení vždy pod kontrolou odborníka. A to vše stále v rámci běžného měsíčního paušálu za tarif.
Pro nastavení nového tarifu Internet Aktiv HD Plus, který tohle všechno bude umět, stačí do 30. 11. 2017 zavolat na linku 800 269 269 a my pro Vás všechno potřebné zařídíme. Cena tarifu s 24 měsíčním závazkem je 449 Kč včetně DPH.
Pokud se do uvedeného data nestihnete ozvat, k 1. 12. 2017 se Váš současný tarif změní na Internet Aktiv HD. Ten stojí v nezávazkové variantě 699 Kč včetně DPH. Nastavení tarifu můžete ale samozřejmě změnit i později – stačí jeden telefonát na naši bezplatnou linku.
V případě, že by Vám naše nabídka nevyhovovala, službu můžete až do 30. 11. 2017 bez sankce a výpovědní lhůty zrušit. Podrobnosti o podmínkách služby najdete v cenících O2 Internetové připojení a Digitální televize O2 TV na http://www.o2.cz.
Děkujeme za pochopení.
Vaše O2


Nikde v mailu není zmíněna jiná než jedna z výše zmíněných možností. Pak jsem se ale mrknul do podmínek a objevil následující pasáž:

Tarify služby se závazkem sjednaným před 1. 9. 2017 (*můj případ*) jsou i po tomto datu poskytovány za dosavadních podmínek, zejména:
Tarify služby O2 Internet Fiber se závazkem jsou poskytovány v režimu Speciální nabídky zvýhodněného tarifu podmíněné závazkem nepřetržitě využívat služby O2 a řádně a včas za ně platit po dobu 12
měsíců. Pokud není Účastník spotřebitelem (tj.fyzickou osobou, která si službu zřídila na rodné číslo, tedy nikoliv pro účely své samostatné výdělečné činnosti), pouplynutí 12 měsíců se závazek automaticky prodlužuje o stejnou dobu (autoprolongace), Účastník má však právo toto automatické prodloužení do budoucna kdykoliv odmítnout. V případě odmítnutí Účastník, který není spotřebitelem, ztrácí po uplynutí doby závazku nárok na výhodu poskytovanou v rámci této Speciální nabídky a tarif se mu automaticky změní na odpovídající tarif bez závazku. Na automatické prodloužení Speciální nabídkymá Účastník nárok pouze v případě, že má vůči O2 uhrazeny veškeré splatné závazky.


Zdá se tedy, že pokud bych aktivně vyjádřil svůj souhlas s prodloužením o dalších 12 měsíců, měl bych na to mít právo. Závazek na dva roky nechci (za rok bude k domu přivedena optika jiného poskytovatele) a platit takovou dardu za smlouvu bez závazku taky nechci. Jak byste postupovali vy?

I tak mi ale přijde, že informace uvedené v mailu jsou zavádějící a budí dojem, že neexistuje jiná možnost. Inu, co čekat od O2. Nejradši bych je za tohle chování k zákazníkům hned poslal k šípku, ať jim ta optika v zemi klidně zhnije...
rkosa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod core 26. 10. 2017 10:17

Mě taky vnucovali pro ADSL úvazek na 2 roky, jinak přijdu o poslední malou 30Kč slevu co mám oproti standardní ceně. Teďdokonce oslové poslali mail, že pokud to nepotvrdím na ty 2 roky, tak se cena zvýší o 150Kč (což by bylo o 130 dražší než naprosto standardní cena).
Výsledek: výpověď a čekám až dojde KPÚ pro přenos služby jinam, kde to bude o 100Kč levnější než moje současná slevněná cena a bez jakéhokoliv úvazku.
Byl jsem u nich 9 let. Tohle vyděračský chování ať si zkouší někde na Urale.
core
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TrustNo1 26. 10. 2017 11:02

Asi tak... Doporučuji zavolat tam a nenechat se odbýt. To platí jak pro O2 Fiber, tak pro VDSL. Prostě pohrozit odchodem ke konkurenci. Však oni nějakou novou a lepší nabídku dají...

Smlouvu na 24 měsíců místo na 12 měsíců chtějí u O2 nově od září. Již neplatí automatické prodloužení smlouvy jako minule, ale je vždy potřeba aktivní souhlas účastníka (novela zákona o el. komunikacích).

Z VDSL služeb mohu doporučit T-Mobile, kde je možné mít rychlost 20/2 Mbit za 399 Kč při smlouvě na 24 měsíců. A dokonce již není zapotřebí využívat jejich mobilní paušál, cena prostě platí pro všechny... po 24 měsících se smlouva změní na smlouvu na dobu neurčitou za stejnou cenu...

V rodině jej od T-Mobile máme už asi 6 let a pokaždé nám při prodloužení smlouvy nabídli slevu 20%, takže platíme 279,30 Kč měsíčně (+ mobil).
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod core 26. 10. 2017 11:41

Asi půjdu do WIA.
20/2 Mbit za 389Kč, od prvního dne bez úvazku. Ať se jde O2 klouzat.
core
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TrustNo1 26. 10. 2017 12:59

WIA je asi také v pohodě, jedinou vadou na kráse je z mého pohledu podmínka čtvrtletního předplatného ve výši 1.167 Kč (3x 389 Kč). Ale dá se to zase kdykoliv ukončit.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod rkosa 22. 1. 2018 13:23

V prosinci mi na fakturu lupli skoro dvojnasobnou cenu za "bez-zavazkovou variantu" sluzby --> podana reklamace, kde jsem se odvolal na vyse zminovanou klauzuli. Zaroven s reklamaci se ve stejne obalce svezla i vypoved smlouvy. Minuly tyden se sami ozvali, ze reklamaci uznavaji, rozdil mi doplati a ze vypoved smlouvy bude naprosto bez sankci.

Vzhledem k tomu, ze opticke vlakno, pres ktere byla sluzba O2 Fiber Internet poskytovana, je ve vlastnictvi Cetinu, plati pro nej de fakto stejne podminky jako pro xDSL. Tim padem jsem z O2 vydoloval kod CASE ID vypovedi smlouvy, se kterym jsem prisel ke konkurenci. Zminovana WIA mi bohuzel z meho vyberu vypadla kvuli vysokemu priplatku za verejnou IP adresu. Skoncil jsem nakonec u Metronetu, kde chteji 409 Kc za 50/5 Mbit s verejnou IP v cene.

Co me na tom stve nejvic je asi fakt, ze cca 50m od meho domu ma svoji optiku natazenou regionalni poskytovatel, ktery za stejne prachy nabizi symetricky 100Mbit a k nam na ulici samozrejme kvuli stavajici optice Cetinu nechce - z ekonomickeho hlediska by to ani nemelo smysl. A Cetin bohuzel potencial optiky totalne zprasil nizkou rychlosti jak downloadu, tak (a to hlavne) uploadu. A takhle zkriplenou a nesmyslne nastavenou sluzbu (velkoobchodni nabidku) od nej pote bohuzel museji odebirat ostatni poskytovatele, i kdyz by infrastruktura s prehledem zvladla minimalne desetinasobne rychlosti. I tak by me zajimalo, kolik z tech 409Kc co si provider uctuje mu zustava, kdyz musi Cetinu odevzdat cca 290Kc (!!!) jenom na "vypalnem" za linku plus neco za tranzit atd...
https://www.cetin.cz/documents/10182/116411/MMO+-+P%C5%99%C3%ADloha+5+-+Ceny.pdf/e73bf7d2-a044-4f26-ac87-ae3d9a98a852
rkosa
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků