Ne, stači standardní kablík. Problém může být spíše v ovladači. Doporučuji ovladač odinstalovat, pak znova připojit Garmina a nechat ovladač nainstalovat. Obvykle se to tím dá do pořádku.
Jj, u Oregona ma ulozena stopa stejna data jako current.gpx. Ostatne to pan Lutonsky ve zminovanem clanku pise: "Používáte-li některý z novějších přístrojů, který umí automaticky ukládat prošlé trasy na paměťovou kartu, ani po manuálním uložení trasy není nic ztraceno." Ale tuto vlastnost ...
Nebo koupit Oregon 550, ktery ma integrovany fotoparat. Souradnice se ukladaji rovnou do EXIF fotky. A, protoze ma take triosy kompas, je tam i smer, kterym se fotilo.
Myslím, že nemá. Přijímač určuje svou polohu ze zpoždění signálu od družic se známou polohou. Efemeridy dráhy družic se určují monitorovacími stanicemi systému a jsou aktualizovány typicky každé čtyři hodiny. Jestliže se tedy vychýlí osa rotace Země, pak se při nejbližší aktulizaci následně změní ef...
Porovnani mezi obema pristroji: https://buy.garmin.com/shop/compare.do?cID=160&compareProduct=8701&compareProduct=10884 Jinak ono to stejne bude hlavne o osobnich preferencich. Prestoze mam OREGONA 550, tak na kolo si stejne radeji vezmu starou GPSMap60Cx. Mimochodem - slot nema zadnou kapa...
A máte aktivní (zaškrtlou) jen jednu mapu? Tedy až na Adresy, ty mohou byt aktivni s každou mapu. Mimochodem, nemam sice 1390, ale myslim, ze pri volbe Pedestrian modu se turisticke mapy nezapinaji automaticky - nedavalo by to smysl, vzdyt mohu chtit jit i podle jine mapy.
Letíme-li přes rovník pak nezapomeňme přepnout GPS na jižní polokouli. Nikdy jsem sice s GPS na jižní polokouli nebyl, ale o této větě si dovolím pochybovat. Za prvé nevim, co bych přepínal a za druhé netuším, proč bych to dělal. GPS přece informaci, že jsem na jižní polokouli, k ničemu nepotřebu...
Jsem už více jak deset let mimo obor, takže berte můj názor, prosím, s rezervou. To, jakou má interpretaci ůdaj o přesnosti u daného výrobku, může korektně říct jen autor dotyčného software. Pro chybu v horizontální rovině (která uživatele zajímá asi nejvíce) existuje totiž několik charakteristik (v...
"magnetická indukce z řídkého pole nic odchylného do snímače nenaindukuje". Naindukovat se musi, to by prece kompas vubec nefungoval! Velikost geomagneticke indukce se samozrejme s vyskou zmensuje, ale tento pokles neni tak dramaticky, abychom jej mohli zanedbat jiz v nekolika kilometrech ...
"Výše se neprojevuje ani t.zv. magnetická deklinace." S výškou se sice deklinace trochu mění, ale určitě nemizí, neboť je dominantně dána posunem geomagnetického pólu vůči zeměpisnému. Např. dosazenim souřadnic N50°0' E14°0' do kalkulátoru na http://www.ngdc.noaa.gov/geomagmodels/struts/ca...